:::: MENU ::::

Opětovná inicializace (reset) offline souborů

Opětovná inicializace (reset) mezipaměti a databáze offline souborů (http://support.microsoft.com/kb/230738)

Metoda 1.

Mezipaměť offline souborů je struktura složek umístěná ve složce %SystemRoot%\CSC, která je ve výchozím nastavení skrytá. Složku CSC ani žádné soubory a podsložky, které tato složka obsahuje, nelze upravovat přímo; pokud tak učiníte, může dojít ke ztrátě dat a úplnému selhání funkce offline souborů.
Pokud máte podezření na poškození databáze, musí být soubory odstraněny pomocí prohlížeče offline souborů. Po odstranění souborů z prohlížeče offline souborů může být pomocí Správce synchronizace vynucena synchronizace souborů. Pokud mezipaměť stále nefunguje správně, lze pomocí následujícího postupu mezipaměť offline souborů vymazat:

 1. Na kartě Soubory offline v dialogovém okně Možnosti složky stiskněte klávesy CTRL+SHIFT a klepněte na tlačítko Odstranit soubory. Zobrazí se následující zpráva:
  Složka Soubory offline tohoto počítače bude znovu inicializována. Všechny nesynchronizované změny provedené offline budou ztraceny. Žádné soubory a složky označené pro práci offline již nebudou k dispozici offline. Také je vyžadováno restartování počítače.

  Chcete znovu zinicializovat složku Soubory offline?

 2. Dvojím klepnutím na tlačítko Ano restartujte počítač.

Metoda 2.

Není-li k dispozici karta Soubory offline, pomocí této metody lze znovu inicializovat mezipaměť offline souborů (CSC) v systému úpravou registru. Pomocí této metody lze také znovu inicializovat databázi a mezipaměť offline souborů klienta ve více systémech. Přidejte následující podklíč registru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\NetCache
Název klíče: FormatDatabase
Typ klíče: DWORD
Hodnota klíče: 1

Poznámka: Skutečná hodnota klíče registru je je ignorována. Tato změna registru vyžaduje restartování. Během restartování počítače prostředí znovu inicializuje mezipaměť CSC a odstraní klíč registru, pokud tato položka registru existuje.

Upozornění: Všechny soubory mezipaměti budou odstraněny a všechna nesynchronizovaná data ztracena.


2 komentáře

 • Odpovědět František Dobrota |

  Dobrý den,
  stejnou informaci jsem našel na řadě odkazů, ale mně nefungovala. Nakonec kolega někde vyšťoural toto:
  reg add „HKLM\System\CurrentControlSet\Services\CSC\Parameters“ /v FormatDatabase /t REG_DWORD /d 1 /f
  A tohle už zabralo 🙂 Pěkný den. =FD=

 • Odpovědět Ondřej Soukup |

  Dobrý den,
  vámi popsaný příklad registruje stejný klíč FormatDatabase, ale do jiné části registru.

  Znovu jsem procházel MS a k metodě 2 jsem též našel „reg add“, ale zde je registrace provedena do umístění, které popisuji viz.:

  REG.EXE. REG ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\NetCache“ /v FormatDatabase /t REG_DWORD /d 1 /f

  Na MS je tento článek naposledky aktualizovaný k 08/2011, takže je možné, že již není aplikovatelný na nové OS. O jakou verzi Win. ve vašem případě šlo?

  Děkuji

Komentáře