:::: MENU ::::

Opětovná inicializace (reset) offline souborů

Opětovná inicializace (reset) mezipaměti a databáze offline souborů (http://support.microsoft.com/kb/230738)

Metoda 1.

Mezipaměť offline souborů je struktura složek umístěná ve složce %SystemRoot%\CSC, která je ve výchozím nastavení skrytá. Složku CSC ani žádné soubory a podsložky, které tato složka obsahuje, nelze upravovat přímo; pokud tak učiníte, může dojít ke ztrátě dat a úplnému selhání funkce offline souborů.
Pokud máte podezření na poškození databáze, musí být soubory odstraněny pomocí prohlížeče offline souborů. Po odstranění souborů z prohlížeče offline souborů může být pomocí Správce synchronizace vynucena synchronizace souborů. Pokud mezipaměť stále nefunguje správně, lze pomocí následujícího postupu mezipaměť offline souborů vymazat:

 1. Na kartě Soubory offline v dialogovém okně Možnosti složky stiskněte klávesy CTRL+SHIFT a klepněte na tlačítko Odstranit soubory. Zobrazí se následující zpráva:
  Složka Soubory offline tohoto počítače bude znovu inicializována. Všechny nesynchronizované změny provedené offline budou ztraceny. Žádné soubory a složky označené pro práci offline již nebudou k dispozici offline. Také je vyžadováno restartování počítače.

  Chcete znovu zinicializovat složku Soubory offline?

 2. Dvojím klepnutím na tlačítko Ano restartujte počítač.

Metoda 2.

Není-li k dispozici karta Soubory offline, pomocí této metody lze znovu inicializovat mezipaměť offline souborů (CSC) v systému úpravou registru. Pomocí této metody lze také znovu inicializovat databázi a mezipaměť offline souborů klienta ve více systémech. Přidejte následující podklíč registru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\NetCache
Název klíče: FormatDatabase
Typ klíče: DWORD
Hodnota klíče: 1

Poznámka: Skutečná hodnota klíče registru je je ignorována. Tato změna registru vyžaduje restartování. Během restartování počítače prostředí znovu inicializuje mezipaměť CSC a odstraní klíč registru, pokud tato položka registru existuje.

Upozornění: Všechny soubory mezipaměti budou odstraněny a všechna nesynchronizovaná data ztracena.


3 Komentářů

 • Odpovědět František Dobrota |

  Dobrý den,
  stejnou informaci jsem našel na řadě odkazů, ale mně nefungovala. Nakonec kolega někde vyšťoural toto:
  reg add „HKLM\System\CurrentControlSet\Services\CSC\Parameters“ /v FormatDatabase /t REG_DWORD /d 1 /f
  A tohle už zabralo 🙂 Pěkný den. =FD=

 • Odpovědět Ondřej Soukup |

  Dobrý den,
  vámi popsaný příklad registruje stejný klíč FormatDatabase, ale do jiné části registru.

  Znovu jsem procházel MS a k metodě 2 jsem též našel „reg add“, ale zde je registrace provedena do umístění, které popisuji viz.:

  REG.EXE. REG ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\NetCache“ /v FormatDatabase /t REG_DWORD /d 1 /f

  Na MS je tento článek naposledky aktualizovaný k 08/2011, takže je možné, že již není aplikovatelný na nové OS. O jakou verzi Win. ve vašem případě šlo?

  Děkuji

 • Odpovědět Roman |

  Dobrý den, dnes jsem omylem zapnul tuto funkci, myslel jsem že když funkci deaktivuji, že se soubory smažou aby nezabírali místo na disku, ale opak je pravdou místo na disku zabírají pořád a funkce úplně zmizela a dle návodu nejsem schopný ji znovu zapnou (ani podle návodu v komentáři).
  Prosím o radu jak vyřešit. Windows 10 Pro verze 1909 Build 18363.592

  Děkuji

Komentáře